fbpx

Керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Бауман Кондратюк", Юрій Бауман взяв участь у роботі Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.


 15 січня 2020 р. Юрій Бауман взяв участь у роботі Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності про розгляді проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою №2513 від 02.12.2019р.

На засіданні Комітету представники Національної асоціації адвокатів України висловили свої зауваження до проекту закону та наголосили, що проект потребує суттєвого доопрацювання.

Зокрема було наголошено на тому, що відповідно до статті 2 КК України єдиною підставою кримінальної відповідальності є вчинення винною особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад кримінального правопорушення, передбаченого цим Кодексом. Злочином же, відповідно до статті 11 Кримінального кодексу України, є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. Таким чином, однією з основних обов'язкових ознак злочину є діяння, яке може бути виражено в формі дії або бездіяльності.
Наявність у особи певного кримінального статусу, у розумінні наведених положень законодавства чи\або можлива причетність особи до певної діяльності не є дією або бездіяльністю, тому кримінальна відповідальність має бути виключена. Також, були наведені і інші вагомі аргументи.

15.01.2020