fbpx

Нові правила роботи колекторів: Юрій Бауман у студії Апостроф TV роз'яснив закон про врегулювання колекторської діяльності


           Керуючй партнер Адвокатськог об’єднання «Бауман Кондратюк» Юрій Бауман у студії інформаційного телеканалу Апостроф TV роз’яснив положення Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості», який вступить в силу 14 липня 2021 року.

         Новий Закон покликаний захистити боржників від дій недобросовісних учасників ринку.

          З 14 липня небанківські фінустанови та колекторські компанії працюватимуть з простроченою заборгованістю за новими правилами. Кредитодавці та колекторські компанії мають дотримуватися етичної поведінки з боржником та інформувати його у разі залучення колекторської компанії або відступлення права вимоги новому кредитору.

          Розпочнеться реєстрація колекторських компаній, і лише за умови присутності компанії у Реєстрі вона зможе продовжити свою роботу. Така реєстрація триватиме до 13 серпня.

         «До того в законодавстві була велика прогалина і боржники взагалі не розуміли, як правильно комунікувати з кредитором, коли він віддавав свою заборгованість іншим особам на реалізацію, тобто, на примусове стягнення. Цей ринок мав бути врегульований, оскільки тут використовуються не дуже чисті схеми, а спеціального закону по боротьбі з колекторами немає. Тому закон був потрібний», - каже Юрій Бауман.

           «Тепер працювати з проблемною заборгованістю можуть тільки спеціалізовані фінансові установи, які включені до реєстру Національного банку. Тобто, в нас з’явився регулятор, який регулює ці правові відносини. Скарги про порушення діяльності колекторських компаній відтепер можна подавати до Нацбанку, який має повноваження виключити певного гравця з «гри», або накласти санкції», - додав адвокат.

        Детальніше про це, а також про захищеність боржників, роботу судової системи та як взагалі працюватимуть колекторські компанії – дивіться у відео:

09.07.2021