fbpx

Юрій Бауман, разом з адвокатом Олександром Дроздовим зробив переклад рішення Європейського суду з прав людини у справа «Y проти Болгарії» (№ 41990/18).


Керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Бауман Кондратюк" Юрій Бауман, разом з колегами-адвокатами: Олександром Дроздовим та Оленою Дроздовою зробив повний переклад рішення Європейського суду з прав людини у справі «Y проти Болгарії» (№ 41990/18).
 
Суд у справі «Y проти Болгарії» звернув увагу на те, що розслідування зґвалтування, аби вважатися ефективним, має бути оперативним, обґрунтовано поспішним, ретельним, об’єктивним із достатнім залученням у процес потерпілої особи.
 
ЄСПЛ звернув увагу на кілька підходів, вироблених практикою, які у своїй сукупності характеризують ефективність розслідування статевих злочинів, зокрема: зобов’язання розслідувати є одним із засобів, а не результатом. І за відсутності суттєвих недоліків нездатність встановити правопорушника сама по собі не робить слідство неефективним.
 
Ретельність розслідування повинна оцінюватися з урахуванням практичних реалій слідчої роботи.
 
З повним текстом рішення ЄСПЛ у справі «Y проти Болгарії» (№ 5115/18) можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/bqzo
07.04.2020