fbpx

Юрій Бауман розповів слухачем Українського радіо про актуальні питання для бізнесу у зв'язку із запровадженням Уряду по всій території України надзвичайної ситуації


 

В ефірі Українського радіо партнер, адвокат Адвокатського об'єднання "Бауман Кодратюк" Юрій Бауман розповів слухачем про актуальні питання для бізнесу у зв'язку із запровадженням Уряду по всій території України надзвичайної ситуації.

У своєму виступі Юрій розповів про відносини роботодавця з працівниками під час дії надзвичайної ситуації.

Зокрема Юрій звернув увагу на те, що роботодавці під час надзвичайної ситуації можуть прийняти такі рішення: рішення про простій підприємства, може за згодою працівників відправити їх у відпустку за власний рахунок і може видати наказ і перевести працівників на віддалену роботу.

Світлина від Attorney Association Bauman Kondratyuk.


Юрій підкреслив, що на разі у відпустку за власний рахунок можна відправляти не на 15 днів, а на увесь час дії надзвичайної ситуації. При цьому примушувати йти у таку відпустку роботодавець не має права. Це є проблемою недосконалості чинного законодавства.

Щодо питання про форс-мажорні обставини під час дії надзвичайної ситуації то Юрій Бауман зауважив, що форс-мажор не є панацеєю. На нього не можна списати всі біди і повністю зняти з себе усю відповідальність. Форс-мажор є вагомою підставою для звільнення від відповідальності або для відтермінування господарського зобов’язання.

Форс-мажорна обставина має бути підтверджена належним документом. Йдеться про сертифікат Торгово-промислової палати України. Довести на практиці форс-мажор можна шляхом підтвердження причинно-наслідкового зв’язку, що певна подія порушила нормальний життєвий ритм і внаслідок цього юридична чи фізична особа не може виконати зобов’язання перед іншою особою.

 

26.03.2020